• Registruotis
 • Partnerių portalas

  Naudotų baterijų surinkimas ir pakuočiu atliekų tvarkymas

  Naudotų baterijų surinkimas

  Kiekviename UAB "Mobiliųjų telefonų techninis centras" klientų aptarnavimo vietoje surenkame naudotas baterijas. Siūlome pagalvoti apie sunkiuosius metalus esančius baterijose, t.y. švinas, gyvsidabris, kadmis, kiti toksininiai elementai, kurie yra žalingi  aplinkai bei žmogui. Baterijos ir akumuliatoriai priskiriami pavojingų atliekų grupei ir reikalauja atitinkamų tvarkymo priemonių. 
  Rūšiuojame ir utilizuojame tiek gamybos tiek buitines atliekas taip minimizuodami mūsų veiklos įtaką aplinkai! 
  Rūšiuoti baterijas ir akumuliatorius yra svarbu, nes jie yra perdirbami, o pakartotinai išgauti elementai bei rūgštys panaudojami naujų baterijų gamybai arba kitiems plataus vartojimo gaminiams. Taip saugoma tiek mūsų aplinka, tiek tausojami gamtiniai ištekliai. Didžiausia baterijų ir akumuliatorių dalis patenka į buitinių atliekų konteinerius. Jei jos išmetamos į sąvartynus su buitinėmis atliekomis, irdamos skleidžia medžiagas, kurios gali pakeisti cheminę dirvožemio sudėtį, nudeginti augalų lapus, gyvūnų odą. Iš aplinkos sunkieji metalai gali patekti į maistui auginamus augalus, būti išplauti į vandens telkinius ir iš čia patekti į gyvūnų bei žmonių organizmus.
  Naudotas baterijas MTTC salonuose gali išmesti visi Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių gyventojai. 
   
  Informacija vartotojams dėl pakuočių atliekų tvarkymas
  Nerūšiuojamos ir netinkamai tvarkomos pakuočių atliekos jau po kelių dešimtmečių gali Lietuvą padaryti vienu dideliu sąvartynu. Neišrūšiuotos ir neperdirbtos jos išlieka nesuirusios ilgą laiką:
  • popierius - 2 metus;
  • konservų dėžutės - 90 metų;
  • plastiko pakuotės - 200 metų;
  • stiklainiai, buteliai - 900 metų.
  Pakuočių atliekos yra alternatyvus žaliavų šaltinis, jas rūšiuojant ir perdirbant gaunama nauda pramonei, tausojami gamtiniai ištekliai. Todėl yra labai svarbu pakuočių atliekas išskirti iš bendro susidarančių atliekų srauto, jas rūšiuoti ir tinkamai jomis atsikratyti, taip užtikrinant, kad nebus teršiama aplinka, o jų antrinis panaudojimas padės išsaugoti daug įvairių gamtinių resursų.
  Atsikratyti įsigytų prekių pakuočių atliekomis galite:
  - mesdami surūšiuotas pakuotes į viešose vietose pastatytus specialius pakuotės atliekų konteinerius (geltonas konteineris skirtas plastikui ir metalui, žalias-stiklui, mėlynas-popieriui).
  - priduoti pakuočių atliekų supirkimo punktuose.
  - pakartotinio naudojimo pakuotes, už kurias nustatytas piniginis užstatas – priduoti pardavėjams, iš kurių pirkote prekes.
  Kad vartotojams būtų lengviau rūšiuoti, dauguma pakuotės gamintojų medžiagas, iš kurių pagaminta pakuotė, žymi sutartiniais ženklais. Naudojami tokie pakuotės medžiagų žymėjimai:
  Trikampis, sudarytas iš trijų rodyklių, besisukančių pagal laikrodžio rodyklių judėjimo kryptį, žymi, kad paženklinta pakuotė gali būti perdirbta.
  Picture1
  Trikampio viduryje paprastai yra vienas ar du skaičiai kurie nurodo medžiagos tipą (1 -19 plastikas, 20 – 39 popierius ir kartonas, 40 – 49 metalas, 50 – 59 mediena, 60 – 69 audiniai ir tekstilė, 70 – 79 stiklas).

   

      Autorizuotas aptarnavimo centras
  Dalintis